-
Zájezd Kčt Solnice do Javorníků
Vedoucí: Josef Holec Na Velkém Javorníku
14.8. – 19.8. 2015
48 turistů
Vyjíždíme v pátek 14.8. známým autobusem. Řidič p. Hejzlar je současně i výborným harmonikářem. První zastávka Prostřední Bečva a známý motorest. Popojíždíme na Třeštík a jdeme do Leskové. Prudké stoupání na Vysokou 1024 m.
Za námi rozhledna Čarták , jdeme lesy, občas vyhlídky na okolní kopce. V osadě Hanzlová kaplička několik domů, svačíme, vyhlídky, před námi rozhledna Miloňová.
Rozhledna Miloňová.
Po zdolání rozhledny klesáme sjezdovkou do Leskové k autobusu. Ten míjíme a odcházíme do místní restaurace. Máme kliku, hrozný liják nás zastihuje v hospodě. Přejíždíme do Velkých Karlovic a odbočujeme po úzké silničce k chatě Karolinka, kde cesta končí. Spíme po dvou až sedmi, vaří výborně. Bazén u chaty láká ke koupání.
Sobota 15.8.Velký Javorník
Krásná hřebenová trasa začíná výjezdem na slovenská Kasárna.
Chata Karolinka Kasárňa
Řidič musí couvat zpět na hlavní silnici, odkud po silnici k rozcestníku Butorky 982 m a odtud stoupáme krásnou trasou s výhledy na Velký Javorník 1072 m, svačíme a skupinové foto. Skupina B jde k chatě Kyčerka, pivo, autobus. Odjíždíme pro skupinu A na parkoviště Vranča.
Portáš
Na Stracenci
Odjezd na Karolinku, po večeři zpěv s harmonikou podle zpěvníků připravených skupinou zpěváků pod vedením pí. Žabokrtské.
Neděle 16.8. Kopřivnice, Soláň
Dělíme se na dvě části. Skupina B odjíždí do Kopřivnice, zastavuje u koupaliště a stoupá k Bezručově rozhledně, poté stoupáme k vyhlídkovému Raškovu Kameni. Krásná skála, sledujeme Kopřivnici, lomy a protější Červený kámen kam si část skupiny odskakuje. Prudce klesáme k hradu Šostýn a k restauraci, pivo, polévky, obědy.
Kopřivnice
Raškův kámen
Odjíždíme k muzeu Tatrovek. Hodně dlouho jej procházíme, obdivujeme auta.
Muzeum Tatra v Kopřivnici
Muzeum Emila a Dany Zátopkových v Kopřivnici
Skupina A vystupuje na Soláni a jde z Čartáku na Tanečnicu 912 m a vrací se na chatu. Večer zpšv.
Pondělí 17.8. Pulčínské skály
Odjíždíme do Pulčínu . jdeme krásnou vesničkou s překrásnou hospůdkou a stoupáme podle studánky na Pulčínské hradisko 773 m. Klesáme na cyklostezku a vracíme se do Pulčína.
Pulčínské skály
Cesta vyhlídková a tak fotíme a kocháme se vyhlídkami na skály. Ta pěkná hospůdka nás neobsluhuje a tak přecházíme do jiné k autobusu. Tam pivo, polévky. Přejíždíme do Lidečka a zdoláváme od silnice Čerovy skály. Výstup náročný, ale stál za to.
Čertovy skály
Odjíždíme do Vsetína, zámek , radnice, park, náměstí.
Vsetín
Úterý 18-8-Soláň
Z Čartáku na Soláň. Navštěvujeme kostelík – informační středisko, fotíme dřevěné skulptury, pokračujeme na Hutisko 858 m na Kotlovou na Benešky 876 m.
Soláň
Překvapením je dřevěná salaš kde točí pivo a výborné. Dělíme se. B odchází po žluté prudkým klesáním podle rxbníků a pěkných chalup do Karlovic. Tam přivoláváme autobus, protože prší. Skupina A klesá do Hutiska, kde je z hospody v prudkém lijáku.
Fojtka v Hutisku
Nakládáme. Večer s harmonikou se opět vydařil.
Středa 19.8. Javoříčko a Bouzov
Odjíždíme domů a míříme do Javoříčka. Podle památníku stoupáme do jeskyně. Volíme velký okruh a moc se nám líbí.
Javoříčko památník
Javoříčko vstup do jeskyně
Popojíždíme k hradu Bouzov, prohlídka hradu. Pěkné.
Bouzov hrad
Bouzov
Závěr patří Lošticím a nákupu sýrů.
Zájezd se vydařil, těšíme se na setkání u Beků.
Zapsal: Josef Holec
Foto: Josef Rak