Navigace

Obsah

Město Solnice

SolniceMěsto Solnice leží v podhůří Orlických hor mezi Rychnovem nad Kněžnou (5 km) a Dobruškou (11 km) a nebo mezi Častolovicemi (11 km) a Deštném v Orlických horách (16 km). Touto polohou se stává důležitou křižovatkou při cestách do Orlických hor.
Naším krajským městem je Hradec Králové, vzdálený asi 40 km západně. Nejbližším větším městem a zároveň okresním městem je Rychnov nad Kněžnou. Město Solnice je členem dobrovolného sdružení obcí Bělá a zároveň je členem dobrovolného sdružení obcí Rychnovsko. více...

Novinky

25.06.2019

Hlášení místního rozhlasu ze dne 25.6.2019

Praktická lékařka MUDr. Milada Juzová oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené nebude ve čtvrtek 27. 6. a v pátek 28. 6. ordinovat. Zástup je zajištěn u MUDr. Juránkové ve Skuhrově nad Bělou. SDH Ještětice srdečně zve na Rodinné odpoledne, které se bude konat v sobotu 29. 6. od 14 hodin na hřišti v Ještěticích. Těšit se můžete na ukázku vyprošťovací techniky SDH Solnice, na ukázku výcviku psů, ukázku hasičské, vojenské a zemědělské techniky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží, skákací hrad a další bohatý doprovodný program. Skupina historického šermu Selago ve spolupráci se Životem na zámku Kvasiny, obč. sdružení srdečně zve na Půtovy zámecké slavnosti, které se budou konat v sobotu 29.6. v zámeckém areálu v Kvasinách. Bližší informace naleznete na webových stránkách skupiny historického šermu Selago: https://bitva-kvasiny.webnode.cz/. Oznamujeme, že ZDV Mrákotín bude dnes v době od 13,10 hodin prodávat na náměstí v Solnici chlazená kuřata celá a porcovaná. Cena 65,-/kg.

Detail Hlášení místního rozhlasu

24.06.2019

Aktualizovaný rozpis zubní pohotovosti

seznam služeb o víkendech a svátcích

Detail Informace z radnice

24.06.2019

Soutěž "O KŘIŠŤÁLOVOU POPELNICI"

Město Solnice se umístilo na 3. místě v soutěži "O KŘIŠŤÁLOVOU POPELNICI" za rok 2018. V celostátní soutěži bylo město Solnice ohodnoceno podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem, především v tříděném sběru využitelných složek odpadů. Poděkování za toto ocenění patří především občanům města Solnice, kterým záleží na životním prostředí a podílejí se ve svých domácnostech na třídění všech vyprodukovaných odpadů!

Detail Informace

29.06.2019

Půtovy zámecké slavnosti

Půtovy zámecké slavnosti aneb bitva v zámeckém parku v Kvasinách.

Detail Kalendář akcí

29.06.2019

Rodinné odpoledne

SDH Ještětice zve na rodinné odpoledne na hřišti v Ještěticích v sobotu 29.6.2019 od 14 hodin.

Detail Kalendář akcí