Město Solnice
městoSolnice

Aktuální informace o pomoci Ukrajině v Solnici

V rámci humanitární pomoci v souvislosti s válkou na Ukrajině provádí Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje upřesnění databáze ubytovacích míst a nouzového ubytování, které je zpracované v krizovém plánu kraje.

Město Solnice se zapojilo do spolupráce v této oblasti a oslovilo jak soukromé subjekty, tak společnosti a podnikatele, kteří na území města Solnice poskytují ubytování, s dotazem na možnost ubytování občanů Ukrajiny, kteří utíkají před válkou. Tato prosba o pomoc při zajištění ubytování se setkala většinou s kladnou odezvou ubytovatelů. Hodně z nich má již ve svých objektech dlouhodobě ubytované občany Ukrajiny pracující v okolí a snaží se zajistit volné ubytovací kapacity pro jejich rodinné příslušníky a známé. Ti již částečně do České republiky dorazili a částečně se jejich příjezd ještě očekává. V současné době nám několik ubytovatelů pomoc a volná ubytovací místa přislíbilo, máme s nimi domluvenou i možnost spolupráce v případě uvolnění dalších v blízké budoucnosti. Za tuto nezištnou pomoc, která určitě není pro každého samozřejmá, jim moc a moc děkujeme.

V případě, že by se do pomoci s ubytováním občanů Ukrajiny prchajících před válečným konfliktem chtěl zapojit i někdo z občanů města Solnice, který sice neprovozuje ubytovnu, ale má ve svém domě či bytě, volné prostory, které by k ubytování jednotlivců či dokonce rodin nebo matek s dětmi mohl nabídnout, byli bychom rádi a vděčni. Samozřejmě vše je na bázi dobrovolnosti. Jestliže chcete pomoci tímto způsobem, můžete nás kontaktovat na telefonním čísle 494 596 151, na e-mailu: mu@solnice.cz nebo osobně na Městském úřadě v Solnici.

Možnost nabídnout ubytování a jiné služby v souvislosti s pomocí občanům z Ukrajiny máte také na webových stránkách www.pomahejukrajine.cz. Vaše nabídka bude spárována s poptávkou a v případě potřeby budete zpětně kontaktováni.

Děkujeme všem za pomoc a vstřícnost.

Datum vložení: 2. 3. 2022 13:17
Datum poslední aktualizace: 2. 3. 2022 13:18
Autor: Petra Karkošová

Solnice z výšky

Solnice z výšky

SOLNICE ON-LINE

Solnice z radnicePohled na radnici - Solnice - náměstí

Celkem návštěv:

Počítadlo přístupů

Plánovaná odstávka

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Zpravodajství

orlický.net